„Basketbols aicina” viesojās Daugavpilī

17.02.2012
Piektdien Daugavpilī viesojās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas organizētā Swedbank akcija „Basketbols aicina”, kurā Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Saskaņas skolas un Vienības pamatskolas skolnieki treneru pārraudzībā aizvadīja basketbola sporta nodarbību.

Swedbank projekta „Basketbols aicina” galvenais mērķis ir ieinteresēt pirmo un otro klašu skolniekus pievērsties basketbolam. Daugavpilī, spriežot pēc jauno skolnieku sejas izteiksmēm, tas pilnīgi noteikti ir izdevies. Nodarbības vadīja kādreizējais Latvijas izlases basketbolists un četrkārtējais Latvijas čempions Uģis Viļums. Viņam asistēja „Daugavpils Universitātes” basketbolistes, jaunās BJSS audzēknes, kā arī izpalīdzīgā vāvere kopā ar pīli.

Bērniem bija iespēja apgūt basketbola pamatus, kā arī piedalīties stafetēs, kurās bija jāizmanto basketbola elementi. Valsts ģimnāzijā un Saskaņas pamatskolā kopumā sapulcējās vairāk nekā 120 bērnu, no kuriem tikai dažiem bija priekšstats par to, kas ir basketbolis. Visi bērni tika iepazīstināti ar iespēju trenēties šajā sporta veidā. Protams, ka visas nodarbības Daugavpils BJSS basketbola nodaļā ir bezmaksas.

Vēl pirms basketbola meistarklases nodarbību sākuma visi bērni saņēma īpašus pasākuma krekliņus. Īpašu pateicību par sadarbību organizētāji izsaka skolu direktorēm: Guntai Mālniecei un Antonijai Lukjanskai.