LBL Zvaigžņu spēle aizvadīta godam

20.02.2012


Sestdien Daugavpils Olimpiskajā centrā pirmo reizi pilsētas vēsturē tika aizvadīta Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēle. Sešu stundu šovs nelika skatītājiem garlaikoties, pie tam divos no konkursiem pie uzvarām tika Daugavpils basketbolistes.

LBL Zvaigžņu spēles pasākums iesākās jau plkst. 12, kad sākās pirmās atlases sacensības tālmetienu konkursam. Dāmu konkurencē piedalījās arī divas daugavpilietes – Olga Lakomko un Kristīne Egle. Egle pirmajā kārtā savāca lielāko punktu summu (14), tiekot pusfinālā. Lakomko šoreiz labāko piecu metēju vidū neizdevās tikt.

Pusfinālā Egle ar lielām problēmām, bet tika finālā, bet superfinālā, par prieku vietējai publikai, ar 5:3 pārspēja pagājušā gada uzvarētāju Agati Geku. Pie uzvaras metienu konkursā tika Lakomko, kura tajā piedalījās ar diviem ventspilniekiem Džamāru Jangu un Stīvenu Greju.

Olimpiskā centra tribīnes dienas gaitā palika pārpildītas. Biļetes uz pasākumu sestdien vairs pat nevarēja iegādāties. Ar īpašu interesi tika gaidīts slam-dunk konkurss, kurā savu meistarību demonstrēja pieci dalībnieki. Jau otro gadu pēc kārtas uzvarēja „Latvijas Universitātes” spēlētājs Kristaps Dārgais, kura trieciena bija vairāk nekā iespaidīgi.

Karsējmeiteņu konkursā uzvara tika „Ventspils” atbalstītājām. Ventspilniekiem panākums arī klubu konkursā. Labākais trīspunktnieku metējs LBL2 grupā bija Miķelis Pušilovs, bet LBL1 nepārspēts palika Edgars Indāns. Par trāpīgāko treneri kļuva Egils Kaļva.

Pašā Zvaigžņu spēlē izšķirošo grozu dažas sekundes līdz mača beigām iemeta krāslavietis Jānis Timma, nodrošinot Latvijas komandai uzvaru pār leģionāriem ar 132:131. Spēles MVP titulu izpelnījās LU pārstāvis Žanis Peiners. Konkursu un spēļu starplaikos publiku izklaidēja dažādi konkursi, kā arī vietējo mākslinieku priekšnesumi – uzstājās tautas deju ansamblis „Līksme”, „Stop Time Dance Studio” un mūziķi no grupas „Dabasu Durovys”.

Pasākumu organizēja Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar Daugavpils Sporta pārvaldi.