Basketbolistēm dramatisks zaudējums pagarinājumā

16.01.2012
Latvijas Sieviešu basketbola līgā tuvu panākumam bijušas „Daugavpils Universitātes” meitenes, tomēr mačā pret „Liepājas Papīru” nācās piekāpties pagarinājumā ar 65:70.

Liepājnieces vadībā turējās teju visu spēli, pie tam vienu brīdi pārsvars pārsniedza desmit punktu robežu. Ar pacietīgu spēli aizsardzībā, kā arī veiksmīgu Santas Baltaces spēli uzbrukumā izdevās pievilkt klāt, bet trešajā ceturtdaļā uz brīdi pat izvirzīties vadībā. Turpinājumā mačs jau ritēja punkts punktā. Vislielākās problēmas „DU” aizsardzībai sagādāja Zane Alilujeva, kura bieži stājās uz soda metienu līnijas. Mūsu meitenēm šoreiz nebija lielā diena no tālmetienu līnijas, jo kopumā tika iemesti tikai četri tālmetieni.

Izšķirošie notikumi risinājās pēdējās sekundēs. Pie rezultāts 63:65 skaitītas sekundes līdz pamatlaika beigām pustālo metienu realizēja Olga Kazakeviča, izraujot pagarinājumu. Ilgu laiku pagarinājumā neviena no vienībām punktus gūt nespēja, taču tad pretinieces savas iespējas izmantoja, bet „DU” tā arī palika uz nulles – 65:70.

Ļoti sāpīga neveiksme pret tiešajām konkurentēm cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Mūsu rindās rezultatīvākā ar 24 punktiem bija Santa Baltace, bet Kristīna Egle pievienoja 16 punktus. Viņai arī desmit atlēkušās bumbas. Ļoti produktīvs mačs augumā mazākajai spēlētājai Olgai Kazakevičai, kura guva astoņus punktus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem.

Nākamā mājas spēle paredzēta 4. februārī, bet jau 21. janvārī izbraukuma mačs ar „Latvijas Universitāti”.

Informāciju sagatavoja:
Nauris Mackevičs, Daugavpils Sporta pārvalde