Meistarklases Stropu ezerā

29.05.2019.
Maija brīvdienu nogalē Daugavpilī notika meistarklase tādā sporta veidā kā- Dragon boats, kuru vadīja Raimundas Labuckas, populārs Lietuvas airētājs, treneris, vasaras Olimpiādes dalībnieks Pekinā, trīskārtējs Pasaules čempions un vēl daudz dažādu medaļu ieguvējs. Treniņi notika vīriešu D-20 un sieviešu D-20 klasēs.

Jau divus gadus Daugavpilī darbojas airētāju komanda biedrība “Latgales ūdens sporta veidu centrs “Dinaburg”, kura specializējas tādā airēšanas veidā kā “Dragon boat”. Tā ir divdesmit vietīga laiva-kanoe ar pūķa asti un galvu. Priekšā sēž bundzinieks, kurš sitot bungas, rada ritmu airētājiem. Divdesmit airētāji kopīgi strādā- pa 10 katrā pusē. Aizmugurējā daļā atrodas tā saucamais stūrmanis, kurš visu šo lielo laivu stūrē.

Pa šiem diviem gadiem mūsu komanda ir kļuvusi par medaļu ieguvējiem starptautiskajās sacensībās Lietuvas pilsētās Visaginas un Zarasai, D-20 klasē. Tāpat komanda startēja Lietuvas čempionātā, kur mūsu airētāji ieņēma 3.vietu D-20 klasē “vīriešu divdesmitnieks” 500 m distancē.

Šajā sezonā, kā ierasts, piedalīsies komanda regatē, kas notiks Visaginā 27.jūlijā, un pirmajā starptautiskajā regatē Trakae no 13. līdz 14.jūlijam. Tāpat čempionātā Lietuvā, septembrī.

Šīs sezonas plānos ir daudzveidot uzstāšanos dažādu laivu klasēs- vīriešu divdesmitnieks, sieviešu divdesmitnieks un MIX klase 200 un 500 m distancē un regates rīkošana augusta sākumā mūsu Stropu ezerā.

Komandu trenē sertificēts treneris Viktors Haruns. Ikviens, kurš vēlas piedalīties treniņos var pieteikties un iegūt papildus informāciju pa tālruni 27021774