Stropu mežā izveidots orientēšanās poligons

09.12.2019.
Noslēgusies Daugavpils domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda atbalstītā projekta Orientēšanās poligona izveide Stropu mežā īstenošana, kura ietvaros Stropu mežā tika izveidots orientēšanās poligons ar 120 stacionāriem kontrolpunktiem.

Stropu mežs ir iecienīta pilsētnieku atpūtas vieta, kā arī treniņu vieta orientēšanās kluba “Stiga” sportistiem. Pirms vairāk nekā 30 gadiem pirmoreiz Estrādes mežā tika izveidots orientēšanās poligons, kurā, pateicoties brīvprātīgo pūlēm, uz kokiem tika uzkrāsoti 100 stacionāri kontrolpunkti.

Laika gaitā daļa kontrolpunktu cilvēku darbības rezultātā un dabas apstākļu ietekmē ir izzuduši, kā arī eksistējošā karte ir morāli novecojusi. Lai atjaunotu poligonu, Daugavpils domē tika iesniegts projekts un tas tika veiksmīgi atbalstīts.

Vasaras laikā kluba kartogrāfs Leonīds Malankovs veica Stropu orientēšanās kartes atjaunošanu un rudens mēnešos brīvprātīgie krāsoja kontrolpunktus apvidū. Oktobra sākumā tika rīkots poligona atklāšanas pasākums, kurā piedalījās ap 70 interesentu, izmēģinot orientēšanos klātienē.
Pēc projekta noslēguma orientēšanās poligona karte ir bezmaksas lejupielādei http://okstiga.com vai arī fiziskā veidā viesnīcā “Dzintariņš” un Daugavpils Tūrisma informācijas centrā. Stropu aktīvās trases poligona daļā pie kontrolpunktiem uzstādītas QR kodu plāksnītes, kurās iespējams atzīmēties izmantojot LOF aplikāciju.