“Ghetto Games” Daugavpilī pulcē teju 1400 dalībnieku

09.07.2019.
Sestdien, 6. jūlijā Daugavpils Vienības laukumā pulcējās jaunieši no Latgales plānošanas reģiona pašvaldībām, Visaginas un Ignalinas, lai piedalītos “Ghetto Games” sporta svētkos projekta LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) ietvaros.

Visas dienas garumā pilsētas laukumā notika spraiga cīņa “Ghetto Football” tradicionālajā 3:3 turnīrā. Rīgas ielā norisinājās 3x3 basketbols dažāda vecuma jauniešu grupu turnīros. bet arī 12 stundu ilgais futbola maratons, kurā startēja gan sportisti, gan Latgales un tieši Daugavpils organizāciju komandas

Vienības laukumā īpaši izveidotajā mākslīgās zāles laukumā 12 stundu ilgumā tika spēlēts futbols, katrai no komandām pārstāvot “Daugavpils” vai “Latgales” krāsas. Interesanti, ka noslēguma spēlē mērojās spēkiem “Ghetto Football” un “Ghetto Basket” darbinieki, kuru mikromačā ar 9:8 pārāki bija basketbolisti, bet 12 stundu kopvērtējumā tomēr bija pārāka bija futbolistu pārstāvētā “Daugavpils” – 119:117.

“Daugavpils” krāsas šajā pasākumā pārstāvēja Latvijas U19 telpu futbola izlase, Daugavpils bērnu izlase, Daugavpils Dome, Daugavpils pilsētas pašvaldība policija, “Speedway Grand Prix of Latvia”, PŠFK “Hektors”, “Esi pirmais”, Preiļu izlase, Daugavpils Izglītības pārvalde, Ilūkstes komanda, “Plus Party” un “Ghetto Football”. “Esi pirmais” pārstāvis Sergejs Lazdovskis kļuva par simto vārtu autoru. Daugavpils komanda no pirmās līdz pat sestajai spēlei nemainīgi bija vadībā, pārsvaram sasniedzot pat 15 vārtus. Mača turpinājumā izvērtās daudz līdzvērtīgāka cīņa par uzvaru kopvērtējumā, bet rezultatīvāko punktu pielika “Ghetto Football” vadītājs Antons Semeņaks.

“Ghetto Football” 3:3 turnīra 17+ grupas finālā spēkiem mērojās divas Rīgas komandas, “AAAA” tomēr uzvarot sezonas kopvērtējuma līdervienību “TGK”, bet 3. vietu ieguva Daugavpils vienība “Esi pirmais”. U16 grupā uzvarēja “Kas Tev sāp?”, U14 grupā – “Getiņš Ogrē”, U12 grupā – “Dinaburg Double”. Daugavpilī tika sasniegts “Ghetto Football” izbraukuma turnīra masveidības rekords – startēja 78 komandas.

“Ghetto Basket” turnīrā Daugavpilī ceļazīmi uz Ghetto Basket Riga Challenger un 500 eiro naudas prēmiju izcīnīja Krievijas komanda Nokian-SPB, apsteidzot uzreiz trīs Lietuvas kvartetus. Amatieru grupā 1. vieta un 250 eiro ieguva Lietuvas vienība Užpaliai. Kopumā uz vējainās Rīgas ielas cīņās iesaistījās 58 komandas.

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules tūres kvalifikācijas Satellite līmeņa turnīrā sestdien Daugavpilī startēja piecas citu valstu komandas, no kurām četras iekļuva pusfinālā. Izšķirošais mačs par ceļazīmi uz Challenger Rīgā izvērtās ļoti aizraujošs, jo Krievijas vienībai Nokian-SPB spēles gaitā izdevās atspēlēties un ar 21:19 pārspēt Lietuvas Naniet.

Amatieru grupā visus apspēlēja Utenas komanda Užpaliai. Finālā lietuvieši ar 21:12 uzveica Ventspils Cikos fināls? - Jāni Leitānu, Māri Ozoliņu, Miku Leitānu un Tomu Leitānu. Trešo vietu ieguva Rīgas MILF. Šo vienību trio sadalīja 500 eiro balvu fondu. Sieviešu grupā uzvarēja LInden Oak Leaf, U16 grupā - Vemols/Madona, U14 grupā zēniem - Kraslava Nation, U14 grupā meitenēm - Tukums, U12 grupā - Rīgas Chilli.

Ghetto Games rezultāti: https://drive.google.com/file/d/19zEdO6GXIizyyIiqaO1aYn2fI0lEZit4/view?usp=sharing

Vienības laukumā notikušajās Spēka trases sacensībās 16+ grupā uzvarēja Gaidars Mamedovs, apsteidzot Augintu Čizi un Ričardu Pobjaržinu. U16 vecuma grupā spēcīgākais bija Jogints Čizis, pārspējot Ričardu Agapovu un Ilvaru Razgalu. Savukārt meiteņu konkurencē labākās bija Valentīna Trohimova, Laura Fiļipova un Marija Prozore.
“Ghetto Dance” bezmaksas meistarklasēs labāko dejotāju “Rusjas” un “Peppkas” vadībā jebkuram interesentam bija iespēja iepazīt “Hip-hop” un “Vogue” deju stilus.

Šis ir viens no vērienīgākajiem pasākumiem projekta LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) ietvaros. 2019.gada 1.jūnijā Visaginā aizritēja pludmales sporta spēles jauniešiem no Latvijas un Lietuvas, kur Latgales reģiona jaunieši pārveda mājās 11 godalgotas medaļas pludmales volejbolā, strītbolā un futbolā.

“Ghetto Games” partneri: Latgales plānošanas reģions, “Rīgas Brīvosta” un “Latvijas Nafta”. Sadarbības partneri: “Maxima”, PF “Ķekava”, “Nike”, “Sportland”, LTSA, LFF. Atbalsta: LSFP, IZM, “ABC būvnieciba”, “Mangaļi”, “Krown”. Informē: “Sporta Avīze”, “Inbox.lv”, “JCDecaux”, “Kas Jauns”.

Projekts LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros. Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir 750 973,98 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 638 327,88 EUR. Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild biedrība “STREETBASKET”, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
Detalizēta informācijas par pasākuma aktivitātēm pieejama: www.lpr.gov.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/latgales.regions/ un https://www.facebook.com/ghettogames/