Daugavpils orientieristi izcīna 19 medaļas Latvijas čempionātā orientēšanās ar slēpēm

19.02.2018
16.-18. februārī Vanagkalnā, Jaunpiebalgas novadā, aizvadīts 2018. gada Latvijas čempionāts orientēšanās uz slēpēm. Trīs dienas vairāk nekā 230 orientieristi no Baltijas valstīm sacentās sprinta, vidējās un garās distances sacensībās, katru dienu sadalot 30 medaļu komplektus 15 vecuma grupās. Daugavpili šajās sacensībās pārstāvēja OK Stiga un BJC Jaunība orientieristi, kuri kopā izcīnīja 19 medaļas.

Latvijas čempionātā piedalījās vairāki Daugavpils ziemas orintieristi, kas ik gadu parāda lielisku sniegumu savās vecuma grupās. Ļubova Pavļukova startējot dāmu elites grupā izcīnīja 2. vietu sprintā un vidējā distancē, bet trešajā dienā triumfēja garajā distancē, kļūstot par Latvijas čempioni. Divas zelta godalgas un vienu sudraba medaļu no šiem startiem uz Daugavpili pārveda arī Dmitrijs Andrejevs (M35 grupa) un Nikolajs Grigorjevs (M55 grupa). Uzvaru vidējā un garajā distancē izcīnīja Vjačeslavs Dedelis (M60 grupa), savukārt sprintā sportists finišēja trešais. Apbrīnojama stabilitāte visos startos Viktoram Lečšovam – visās distancēs orientierists izcīnīja 2. vietu, savukārt Ruslanam Mikulovam izdevās sakrāt visu medaļu komplektu M40 grupā.
Daudzi Daugavpils jaunie orientieristi tikai sāk savas gaitas orientēšanās ar slēpēm, taču jau tagad viņiem izdodas iekļūt labāko sešiniekā savās vecuma grupās. Labāko sniegumu Latvijas čempionātā izdevās sasniegt Nadeždai Fodotovai, izcīnot bronzas godalgu sprintā W14 grupā un 5. vietu vidējā un garajā distancēs. Tuvu goda pjedestālam bija arī Bogdans Bogdanovs (M12), kas izcīnīja divas 4. vietas, bet garajā distancē finišēja sestais. Stiprāko jauniešu (M16) sešiniekā visas dienas izdevās noturēties arī Iljam Mikulovam, kas izcīnīja divas 5. vietas sprintā un garajā distancē, bet otrajā sacensību dienā finišēja sestais. M14 grupā 5. vietā sprinta distancē finišēja Rainers Timšāns.