Starptautiskais šaha festivāls “Latgales rudens-2017”

24.10.2017
Daugavpils pilsētas šaha un dambretes klubā ar trim turnīriem notika tradicionālais starptautiskais festivāls Latgales rudens -2017.

Sacensības mērķi :
- Veicināt šaha spēles popularitāti Latgales reģionā;
- Paaugstināt šahistu sporta meistarību;
- Nostiprināt draudzīgas attiecības starp Latvijas un citu valstu šahistiem.

Sacensību galvenais tiesnesis - Starptautiskas kategorijas šahā tiesnesis Albetrs Cimiņš (Rīga), turnīra sekretāre - Starptautiskas kategorijas šaha tiesnese Ļudmila Petrova (Sankt -Peterburga ) . Pie rūtotajiem galdiņiem trešdien sēdās 66 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas.
Galvenais turnīrs – A – šogad pulcējis 20 šahistus, kas līdz svētdienai, 22.oktobrim, aizvada septiņas klasiskā šaha kārtas ar FIDE reitinga apskati. Starta reitinga rangā pirmās sešas vietas ieņem baltkrievi, sākot ar lielmeistaru Juriju Tihonovu (2385).
Arī B turnīra dalībnieki (17) spēlēja klasisko šahu, taču tajā sacenšas 2002.gadā dzimušie spēlētāji un jaunāki ar vismaz II sporta klasi un ar starptautiskā reitinga aprēķinu;

C turnīrs pulcējis visvairāk interesentus – 29, taču tajā notika ātrais šahs (50+10) un spēkiem mērojas 2007.gadā dzimušie un jaunāki ar vismaz III sporta klasi

Sestdienas, 21.oktobra, vakarā visus šo turnīru dalībniekus vienos ātrspēle, kurā piedalīsies arī īpaši uz blicu atbraukušie šahisti.

Latgales rudens-2017 A turnīra uzvarētāji:

Jurijs Tihonovs ( Baltkrievija )
Šarbaj Aleksandr (Baltkrievija)

B turnīra uzvarētāji:
Ivan Kuleba ( Baltkrievija)
Einars Ļahs ( Latvija )
Jegors Leonovs (Latvija)

С turnīra uzvarētāji:
Valerijs Čakovs (Latvija)
Artjoms Tolmačovs (Latvija )

Blitz turnīra uzvarētāji:
Ingemars Jesse (Latvija)
Verners Putka (Latvija)
Dmitrijs Tokranovs (Latvija)