Daugavpils pulcēja precīzās orientēšanās entuziastus no 22 valstīm

27.07.2017
Jūlija vidū Daugavpilī, Jaunajā Forštatē, 3 dienas notika Latvijas čempionāts taku orientēšanās (Taku-O) jeb precīzās orientēšanās (Pre-O) disciplīnā. Paralēli norisinājās arī Eiropas kausa 5. un 6.etapi. Organizatori bija pārsteigti par lielo dalībnieku interesi iepazīt Daugavpili un mūsu mežu distances, jo sacensībām pieteicās 150 dalībnieki no 22 valstīm, ko var izskaidrot ar to, ka 2018. gada augustā mūsu pilsētā notiks pasaules čempionāts taku orientēšanās. Šīs sacensības bija ģenerālmēģinājums tādam lielam pasākumam. Beidzoties sacensībām, dalībnieku atsauksmes par distancēm un organizāciju bija vislabākās.

Precīzās orientēšanas sacensībās fiziskais spēks nav noteicošais, tāpēc šis sporta veids ir piemērots ikvienam, tajā skaitā arī cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām, kuri tiek vērtēti atsevišķā ieskaitē. Taku orientēšanās dalībnieki startē divās grupās neatkarīgi no dalībnieku vecuma un dzimuma – paraolimpiskajā un atklātajā, kur var piedalīties ikviens interesents. Rezultāts šajā sporta veidā tiek noteikts nevis pēc ātruma, bet pēc iegūtajiem punktiem par orientēšanās precizitāti.

Sacensību dalībnieki trīs dienu garumā sacentās par Latvijas čempionāta un Eiropas kausa medaļām. Latvijas čempionātā atklātajā grupā 3 zelta medaļas izcīnīja Guntars Mankus (Saldus), paraolimpiskajā grupā par Latvijas čempionu visās distancēs kļuva Guntis Jakubovskis no Jēkabpils.

Eiropas kausa sacensībās Pre-O distancē 1. vietu izcīnīja Stig Gerdtman (Zviedrija), otrajā pozīcijā ierindojās Michele Cera (Itālija), savukārt trijnieku noslēdza Anti Rusanen (Somija). Pēdējā sacensību dienā norisinājas TempO sacensības, kurās noteicošais ir dalībnieku pieņemto lēmumu ātrums. Šajā distancē visātrākie un precīzākie bija viesi no Skandināvijas: Marit Wiksel (Zviedrija), Sami Hyvonen (Somija) un Juha Hirsalmi (Somija). Jāatzīmē, ka konkurence bija ļoti sīva, jo sacensībās piedalījās vismaz 20 dažādu gadu pasaules čempioni.

Sacensības organizēja Daugavpils orientēšanās klubs “Stiga” un Latvijas orientēšanās federācija ar Daugavpils domes sporta un jaunatnes departamenta atbalstu.