Daugavpilī notika Atvērtais Eiropas Čempionāts svarbumbu celšanā

16.05.2017
No 13. līdz 14.maijam Daugavpilī ntika Atvērtais Eiropas čempionāts svarbumbu celšanā junioriem amatieriem, profesionāļiem un veterāniem. Čempionātā piedalijās sportisti no 21 valsts, to skait arī no Latvijas.

Latvijas komanda starp junioriem amatieriem ieguva trešo vietu, starp profesionāļiem arī trešā vieta, savukārt veterānu grupā Latvijas komandai otrā vieta.

Tatjana Šeškova kļuva par Eiropas Čempioni svara kategorijā līdz 58 kg „garajā ciklā” un ieguva bronzas medaļu „Raušana”. Sudraba medaļu „garajā ciklā” ieguva Viktorija Jevdokimova (68+ kg). Pirmajā dienā Mihails Žaļuks ieguva 4. Vietu izpildot normatīvu uz sporta meistara kandidātu. Otrajā dienā Mihails ieguva sudraba medaļu. Visi šie sportisti ir trenera I.Gaļaša trenēti no Daugavpils Būvniecības tehnikuma un pārstāv Daugavpils novadu. Kā aŗī Staņislavs Stašulāns ieguva bronzas medaļu, Ivars Veliks bronzu, sudrabu un zelta medaļu „grūdienā”. Jurijs Kopasovs ieguva divas sudraba medaļas un zelta medaļu „grūdienā”. Alfrēds Kokins (Daugavpils tehnikums) kļuva par trīskārtēju uzvarētāju.

Ir jāatzīmē, ka lielisku rezutlātu sasniedza Ventspils pārstāvis Vasilijs Giņko (Starptautiskā svarbumbu celšanas asociācija). Vasīlijs uzstādīja jaunu pasaules rekordu paceļot divas 32kg smagās bumbas 88 reizes desmit minūšu laikā.

Čempionāta noslēgumā organizatori izteica vēlēšanos organizēt Daugavpilī Pasaules Čempionātu 2018.
Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija izsaka pateicību Daugavpils Domei, Daugavpils Olimpiskajam Centram, Daugavpils novada vadībai, Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktorei I.Ostrovskai, Daugavpils Tehnikuma direktorei I.Brokanei.