Daugavpils tika pārstāvēta Eiropas čempionātā cīņas sporta veidos U-23

04.04.2017
No 28. marta līdz 3. aprīlim Ungārijas pilsētā Zombatheli norisinājās Eiropas čempionāts cīņas sporta veidos U-23. Daugavpili Latvijas izlases sastāva pārstāvēja divi grieķu- romiešu cīkstoņi: Nikita Masjuks un Aleksandrs Jurkjans.

Svara kategorijā līdz 71 kg Nikita kvalifikācijas kārtā diezgan pārliecinoši tika galā ar Sērbijas pārstāvi. Pirmajā periodā Nikita noformēja tīri tehnisko uzvaru ar rezultātu 9-0. Nākamajā kārtā pretī stājās mājinieks Roberts Attila. Pie diezgan strīdīgas tiesāšanas pec pirmā perioda Nikita palika iedzinējos, zaudējot ar rezultātu 3-0. Diemžēl arī otrajā periodā mūsu cīkstonim neizdevās izlīdzināt situāciju.

Līdz ar to zaudējums 7-2 un noslēgumā 9.vieta 21 dalībnieku konkurencē.

Labāk gāja mūsu otrajam pastāvim Aleksandram Jurkjanam. Svara kategorijā līdz 66 kg astoņdaļfinālā pretī stājas turks Volkans Cakils. Ļoti sīvā cīņā Aleksandram izdevās pieveikt savu pretinieku ar rezultātu 12-8. Vieglāk gaja ceturtdaļfinālā kur mūsu cīkstonis noformēja priekšlaicīgo uzvaru par Šveices cīkstoni. Diemžēl pusfinālā Aleksandrs neparādīja savu labāko sniegumu un Romāns Pacurkovskis no Polijas tika lielajā finālā, bet Aleksandram nācās samierināties ar bronzas maču.

Cīņa par bronzas medaļu pretī stājas bulgārs Tihomirs Dimitrovs. Pašā cīņas sākumā Latvijas cīkstonis ar skaisto metienu noformēja 2 punktu pārsvaru, bet līdz perioda beigām pretinieks izvirzījās vadība 4-2. Otrajā periodā Aleksandrs izmisīgi centās panākt izlīdzinājumu, bet pretinieks izradījās paraks.
Līdz ar to noslēgumā Aleksandram Jurkjanam augstā 5.vieta 24 dalībnieku konkurence.

Apsveicam mūsu cīkstoņus un viņu treneri Vitāliju Verdiņu ar teicamo sniegumu un novēlam veiksmi turpmākajos mačos.