Daugavpilī atklās iedvesmojošu fotoizstādi “Tu esi. Tu vari. Rio”

02.03.2017
Piektdien, 3. martā, plkst. 15:30 ikviens interesents ir aicināts uz sporta fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma fotoizstādes “Tu esi. Tu vari. Rio” atklāšanu Daugavpils olimpiskajā centrā. Fotogrāfijās atspoguļotas Latvijas sportistu gaitas Vasaras paralimpiskajās spēlēs Riodeženeiro. Daugavpils priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinksis tic, ka izstāde var kļūt par pēdējo grūdienu kādam saņemties un uzsākt savas sportista gaitas.

Atklāšanas pasākumā ikvienam būs iespēja tikties ar paralimpiskajiem airētājiem un daugavpiliešiem Žannu Cvečkovsku un Eduardu Pupeli un citiem Latvijas paralimpiskās izlases sportistiem. Izstādes atklāšanā piedalīsies Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinksis un atbalstītāji.

Daugavpils ir trešā vieta ārpus Rīgas, kur fotoizstāde būs apskatāma līdz marta beigām, un pēc tam tā turpinās ceļojumu pa Latviju. Līdz šim izstāde bija apskatāma Rīgā - tirdzniecības centrā “Domina Shopping”, Saeimas namā un Satiksmes ministrijā, kā arī Smiltenē un Cēsīs. Fotoizstādi organizē banka Citadele sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju.

Fotogrāfs Juris Bērziņš-Soms stāsta, ka, turpinot ceļojumu pa Latviju, izstāde būs izvietota visos 8 Olimpiskajos centros Latvijā, pēc kā tā piestās tajās pilsētās, kuras par to izrāda interesi. Šogad esot jūtams liels skolas vecuma apmeklētāju skaita pieaugums. Vērtējot apmeklētāju interesi iepriekšējās izstādes pieturvietās, Juris Bērziņš-Soms īpašu gandarījumu pauž par lielo atsaucību no skolas vecuma jauniešiem: “Jo īpaši to izjutām Cēsīs, kur skolēni veselām grupām tika vesti apskatīt izstādi par mūsu sportistu gaitām Rio. Prieks, ka viņi to vērtēja kā pacilājošu un iedvesmojošu.”

Juris Bērziņš-Soms ir sporta fotogrāfs kopš 1966. gada un pirmais Latvijā, kurš fotogrāfijās fiksējis paralimpiskās spēles. Fotogrāfs atzīst: “Fotoizstādē 40 lielformāta krāsu fotogrāfijās rādīti mūsu sportisti gan paraolimpisko spēļu startā, gan tiem gatavojoties, arī atklāšanas parādē, apbalvošanas ceremonijā, atpūtas mirkļos un krāšņā sagaidīšanas ceremonijā Rīgas lidostā. Neticamās cilvēku iespējas parādītas fotogrāfijās arī sporta veidos, kur mūsu sportisti nestartēja.”

Smilteniete un RIO Paralimpisko spēļu dalībniece Ieva Melle, kura loka šaušanā izcīnīja 8.vietu ir pārliecināta, ka ikvienam izstādi ir vērts apmeklēt un katram tā var sniegt ko vērtīgu. “Cilvēkiem, kas pēc slimības vai traumas nonākuši ratiņkrēslā, izstāde var atklāt jaunu dzīvi, kurā netrūkst prieka, azartiskuma un sporta. Savukārt veselie darbos redzēs, ka esam arī mēs, ka mēs darām un varam! Kādam tā var kliedēt aizspriedumus un maldus, kuri joprojām pastāv arī mūsu sabiedrībā,” vērtē Ieva Melle.

Paralimpiskajās spēlēs RIO piedalījās 11 Latvijas sportisti, kuri startēja sešos sporta veidos. 160 valstu 4350 sportistu konkurencē Latvijai izdevās izcīnīt četras medaļas – divas zelta un divas bronzas. Par čempioniem kļuva Aigars Apinis diska mešanā un Diāna Dadzīte šķēpa mešanā, kura izcīnīja arī bronzu diska mešanā. Bronzas medaļu lodes grūšanā ieguva Edgars Bergs.

Izstādi organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja un banka Citadele, kura jau 2012. gadā uzsāka atbalsta kustību Latvijas paralimpiešiem “Tu esi. Tu vari.”, lai veicinātu paralimpiskā sporta attīstību Latvijā un sportam piesaistītu arvien jaunus cilvēkus ar invaliditāti. Arī šī izstāde organizēta ar mērķi mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, jo visi mēs esam vienādi, kaut arī dažādi.

Papildu informācija:
Baiba Ābelniece
Ārējās komunikācijas vadītāja
banka Citadele
Tālr. 67010326, 26624221
E-pasts: baiba.abelniece@citadele.lv