Daugavpils orientieristi izcīna medaļas Baltijas mēroga sacensībās

31.01.2017
Madonas novada Ļubejā tika aizvadītas nozīmīgas Baltijas mēroga ziemas orientēšanās sacensības, kurās meistarībā mērojās vairāk nekā 200 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportisti. Daugavpils orientēšanās klubu “Stiga” šajās sacensībās pārstāvēja kupla sportistu delegācija.

Pirmajā sacensību dienā orientieristi sacentās vidējā distancē. Cīņā par vietu pirmajā trijniekā šajā distancē uzsāka Viktors Lesčovs, izcīnot uzvaru M45 grupā, Aleksandrs Zilis un Nikolajs Grigorjevs, kas savās vecuma grupās finišēja otrie, kā arī Olga Pavārniece un Mihails Konovalovs, kas ierindojās 3. pozīcijā MW21A grupās.

Par izšķirošo kļuva starts saīsinātajā garajā distancē, kas norisinājās svētdien, 29. janvārī. Pēc divu dienu rezultātu summas, savu rezultātu izdevās noturēt Viktoram Lesčovam, savukārt Aleksandrs Zilis savu sniegumu uzlaboja, rezultātā - abiem vīriem godam izcīnītas 1. vietas savās vecuma grupās. Otrajā pozīcijā M21A grupā pēc kopvērtējuma rezultātiem pacēlās Mihails Konovalovs, savukārt Olga Pavārniece ierindojās 3. pozīcijā divu dienu summā, zaudējot 2. vietas ieguvējai vien 30 sekundes.

Labāko sešiniekā sacensību kopvērtējumā iekļuva arī Dmitrijs Andrejevs (4. vieta M35 grupā), Viktorija Vengreviča (6. vieta W20 grupā), Ilja Mikulovs (6. vieta M16 grupā), Imants Malina (6. vieta M14 grupā) un Nadežda Fedotova (6. vieta W12 grupā).

Lielu ieguldījumu šo Baltijas līmeņa sacensību organizēšanās sniedza Daugavpils orientēšanās kluba “Stiga” valdes priekšsēdētājs Jānis Gaidelis, kas sagatavoja distances un kartes. Jānis tiek atzīts kā vispieredzējušākais ziemas orientēšanās distanču sagatavotājs Latvijā.