Latvijas čempionāts triatlonā norisinājās Daugavpilī

20.06.2016
Sestdien ”Stropu viļņa” apkārtnē norisinājās Latvijas čempionāts triatlonā sprinta distancē. Elites grupā uzvarēja DTC ”Jaunība” sportists Viktors Žigarkovs. Komandu ieskaitē arīdzan uzvara Daugavpilij.

Apmēram 80 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas pilsētām Stropos sadalīja godalgas Latvijas čempionātā sprinta distancē. Elites grupā (750 metru peldēšana, 22 kilometru riteņbraukšana, 5 kilometru skriešana) par uzvarētāju kļuva Viktors Žigarkovs, kurš distances beigu daļā atspēlēja lielu deficītu pret valmierieti Savēliju Suharževski. Suharževskis bija līderis visas distances garumā, tomēr pēdējos kilometros viņu apsteidza Žigarkovs. Spraigā cīņā par bronzu Artūrs Sprukts tomēr noturēja trešo vietu, apsteidzot Artjomu Gajevski.

Sievietēm atrākā bija Daniela Leitāne, bet daugavpiliete Anastasija Kočmarjova bija trešā Latvijas sportistu vērtējumā, kā arī trešā F17 grupā. No Daugavpils triatlonistiem jāizceļ arī Danila Proščinko, kurš uzvarēja M13 grupā, bet otrais bija Sandis Kornijenko.

F15 grupā meitenēm otrā vieta Sofijai Daņiļevičai, bet ”Open” grupā sievietēm visātrākā bija Nataļja Piļdina. M15 grupā otrais bija Artjoms Figurins, bet aiz viņa Edijs Valainis. Vīriešu ”Open” grupā otrais finišēja Daņila Borovkovs.

Pieaugušo grupā trešajā vietā finišēja Ingvars Ivanovs, bet M17 grupā otrais Artjoms Gajevskis. M40 otrais rezultāts Andrejam Matjuhinam, savukārt M50 grupā šāda vieta arī Vladimiram Janovskim. Visjaunākajās grupās otrā vieta Ļubomilai Abramovai, Valērijam Čurgelim, Ksenijai Baranovskai. Pirmās vietas Valentīnai Kudeļņikai, bet trešās vietas Liānai Ekalnei un Sebastianam Žigarkovam.

Komandu ieskaitē uzvarēja DTC ”Jaunība”.