Atklāts Esplanādes veloparks

03.06.2016
Ceturtdien tika oficiāli atklāts Esplanādes veloparks, kas ir pirmais Baltijā ar pirmo pumptrack jeb velotrasi un skillpark jeb piedzīvojumu trasi. Veloparks tika izbūvēts divu mēnešu laikā.

Esplanādes veloparks ceturtdien tika oficiāli nodots lietošanai visiem Daugavpils iedzīvotājiem un tās viesiem. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā ar paraugdemonstrējumiem sanākušos iedzīvotājus priecēja izpletņlēcēju klubs ”DISK”, kas pēc nolaišanās pasniedza šķēres atklāšanas lentītes pārgriešanai. Atklāšanas ceremonijā piedalījās Daugavpils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Dukšinskis, veloparka projekta un idejas autors ”Velosolutions” pārstāvis Jānis Jansons, kā arī projekta ģenerāluzņēmēja SIA ”Tilts” pārstāvis Artjoms Gridņevs.

Pēc svinīgās atklāšanas trasi iemēģināja BMX, MTB, skūteristi, longbordisti, skeitbordisti un skrituļslidotāji. Pēc ”Stop Time Dance Studio” īpaši sagādātā priekšnesuma tika aizvadītas arī pirmās oficiālās sacensības, kurās sacentās visu augstāk pieminēto sporta veidu pārstāvji.

Piedzīvojumu un bērnu trasēs bērni varēja braukt ar īpašajiem bērnu ”Leg&Go” koka velosipēdiem, kā arī apgūt skeitborda, longborda un MTB pamatus. Pie ūdenskrātuves vienlaikus norisinājās sacensības ielu vingrotājiem, kā arī jebkuram interesentam bija iespēja izmēģināt savus spēkus ”Bumbumbā”.

Veloparks turpmāk būs pieejams visiem interesentiem jebkurā laikā. Pirms tā izmantošanas lūdzam iepazīties ar parka noteikumiem. Un atceramies – trasē esam pieklājīgi un saprotoši viens pret otru!