Daugavpils volejbolisti kvalificējas Latvijas Olimpiādei

23.05.2016
Nedēļas nogalē Daugavpils pilsētas volejbola komanda izcīnīja četras uzvaras Latvijas Olimpiādes kvalifikācijas turnīrā un jūlija sākumā Valmierā cīnīsies par godalgām.

Kvalificēties Latvijas Olimpiādes finālturnīram volejbolā nebija viegls uzdevums. Vīriešiem par četrām ceļazīmēm uz finālu cīnījās 19 komandas. Daugavpils spēlēja Latgales zonā, kur pretiniekos bija Jēkabpils, Balvu novads, Aizkraukles novads un Kārsava. Tikai grupas uzvarētāja tika tālāk.

Daugavpils uz šīm spēlēm pastiprinājās ar Latvijas izlases cēlāju Denisu Petrovu, kurš turpina sekmīgi spēlēt ārzemēs, kā arī ar Vitāliju Cinni, kurš šosezon ieguva Dānijas čempionāta bronzas godalgas. Pastiprinājās arī pretinieki, piemēram, Jēkabpils pieteica vienu no Latvijas labākajiem volejbolistiem Gundaru Celitānu.

Pirmajā dienā mūsu komanda viegli ar 25:7, 25:10, 25:12 apspēlēja Kārsavu, bet otrajā spēlē tikās ar savu galveno konkurenti Jēkabpili. Spraigā spēlē tika izcīnīta uzvara ar 17:25, 25:22, 25:22, 25:16.

Otro dienu Daugavpils iesāka ar spēli pret Aizkraukli, kas pastiprinājās ar tādiem spēlētājiem kā Vjačeslavs Grimailovs un brāļiem Baikiem. Neskatoties uz to, atkal uzvara mums – 25:19, 25:16, 25:13. Pēdējā spēlē pārspēts arī Balvu novads ar rezultātu 25:18, 25:12, 25:20.

Otro vietu ieguva Jēkabpils, kas piecos setos pārspēja Balvus. Latvijas Olimpiādei, atskaitot Daugavpili, no citām grupām kvalificējās Rīga, Jelgava un Kuldīga.

Līdz finālam neizdevās tikt sieviešu komandai, kas kvalifikācijas turnīrā Babītē ieņēma trešo vietu. Finālturnīrā iekļuva divas labākās vienības. Daugavpils meitenes ar 3:0 uzvarēja Madonu un Mārupi, ar 3:1 pārspēja Gulbeni, bet izšķirošajās spēlēs ar 0:3 atzina Babītes un Limbažu pārākumu. Otrā grupā pirmās divas vietas ieguva Jelgava un Rīga.