Daugavpils basketbolistes Eiropas Jaunatnes basketbola līgas debijā ieņem 6. vietu!

26.04.2016
Nedēļas nogalē tika aizvadīts Eiropas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrs U17 vecuma grupā. Daugavpils BJSS komanda ieguva sesto vietu.

Daugavpils basketbolistes šogad pirmo reizi pieteica komandu startam Eiropas Jaunatnes basketbola līgā. Pamatturnīrā piedalījās 16 komandas no 13 valstīm. Daugavpils, veiksmīgi spēlējot, kvalificējās finālturnīram, kas tika aizvadīts nedēļas nogalē.

Finālturnīrā mūsu komanda tika vienā grupā ar Grodņas, Briseles un Rīgas komandām. Baltkrievietēm tika zaudēts ar 45:51, beļģietēm zaudējums ar 39:56 (šī komanda vēlāk kļuva par turnīra uzvarētāju), bet spēlē pret Rīdzenes komandu panākums ar 60:52. Lai tiktu pusfinālā, Daugavpils komandai vajadzēja pieveikt Rīgu ar 11 punktu pārsvaru, jo trīs komandām bija vienāda bilance 1-2, taču Grodņai bija labāka savstarpējo spēļu attiecība.

Pusfinālā par 5.-8. vietu mūsu komanda ar 52:44 pārspēja Somijas komandu, bet mačā par piekto vietu ar 50:51 piekāpās „Luxembourg” vienībai. Noslēgumā Daugavpilij sestā vieta.

Rezultatīvākā finālturnīrā mūsu komandas sastāvā bija Nataļja Bazarova (46 punkti), kurai sekoja Liza Čumika (40) un Anna Osipova (34). Komandu trenēja Irīna Romaņenko un Nikolajs Romaņenko.