Daugavpils domē tika sveikti Deniss Vasiļjevs un para-airētāji!

15.04.2016
Piektdien Daugavpils pilsētas domē ar naudas apbalvojumiem tika sveikti Daugavpils sportisti, kuri nesuši pilsētas vārdu pasaulē. Apbalvojumus saņēma daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs un viņa trenere Jeļena Ivanova, kā arī para-airētāji, kuri izcīnīja godalgas Eiropas čempionātā.

Daugavpils pilsētas domes deputāti 15. aprīlī apstiprināja naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā sešiem Daugavpils sportistiem un treneriem. Daugavpils daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs saņems 2000 EUR par izcīnoto otro vietu Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs, kuras norisinājās Lillehamerē. 1000 EUR saņems viņa trenere Jeļena Ivanova.

Tikšanās laikā ar žurnālistiem un Daugavpils domes priekšsēdētāju Jāni Lāčplēsi un viņa vietnieku Jāni Dukšinski talantīgais daiļslidotājs atzina, ka šī sezona viņam nebija viegla, jo vienlaikus nācās startēt ļoti daudzās augsta līmeņa sacensībās. Kā atzina Vasiļjevs, tieši starts Lillehamerē bijis smagākais, jo spriedze bija ļoti liela. Vasiļjevs pastāstīja ka tās bija augsta mēroga sacensības ar lielisku organizāciju. Organizācijas ziņā sacensības praktiski ne ar ko neatšķīrās no ziemas olimpiskajām spēlēm.

Deniss ar lepnumu visās sacensībās saka, ka nāk no Daugavpils. Viņam ir liels gods pārstāvēt savu dzimto pilsētu. Šobrīd viņš galveno uzmanību velta mācībām skolā, jo treniņu un sacensību dēļ viņam ir jāatgūst nokavētais. Tikšanās laikā Vasiļjevs pastāstīja par lielo skatītāju interesi pasaules čempionātā Bostonā, kur pat treniņus apmeklēja seši tūkstoši skatītāju. Noslēgumā Deniss atzina, ka paša un arī tiesnešu vērtējums daļēji liedza pacīnīties par pasaules junioru čempionāta godalgām, jo viņš pats uzskata, ka bija spējīgs iekļūt trijniekā vai vismaz būt ceturtais vai piektais.

Daugavpils domē tika sveikti arī mūsu para-airētāji, kuri uzreiz pēc tikšanās devās uz Itāliju, kur jāaizvada Riodežaneiro paralimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības. Mūsu airētājiem šobrīd pietrūkst pieredzes startos uz ūdens, tomēr iespējas kvalificēties Rio joprojām ir.

Par lieliskajiem sasniegumiem Eiropas čempionātā Ungārijā mūsu sportisti saņems arī domes naudas apbalvojumus. Žanna Cvečkovska un Eduards Pupels par iegūtajām otrajām vietām iegūs pa 1500 EUR, bet Andrejs Kirins par trešo vietu iegūs 1000 EUR. Viņu treneris Aleksejs Lavrenovs tiks prēmēts ar 750 EUR.

Eiropas čempionātā Ungārijā mūsu sportisti sacentās uz „Concept” trenažieriem. Šīs sacensības ir ļoti vērienīgas, jo tajās piedalās ļoti daudz dalībnieku, kuri startē vienlaikus (rezultāti tiek rādīti airēšanas laikā uz lielajiem ekrāniem). Sportistu treneris A.Lavrenovs pateicās pašvaldībai par sniegto atbalstu sportistiem, kā arī par sakārtoto infrastruktūru tieši para-airētāju vajadzībām.