Daugavpils domē tika sveikti Grigorjeva un Masjuks

18.03.2016
Piektdien Daugavpils pilsētas domē tika rīkota svinīgā tikšanās ar Eiropas cīņas čempionāta izcilniekiem Anastasiju Grigorjevu un Ņikitu Masjuku.

Eiropas čempionāts cīņas sporta veidos iepriekšējā nedēļā norisinājās Rīgā. No Latvijas sportistiem labākos rezultātus sasniedza tieši daugavpilieši. Anastasija Grigorjeva brīvajā cīņā ieņēma pirmo vietu, bet Ņikita Masjuks, pārsteidzot daudzus, grieķu-romiešu cīņā savā svara kategorijā palika piektais.

Tikšanās laikā ar žurnālistiem un pilsētas mēru Jāni Lāčplēsi abi mūsu sportisti kopā ar saviem treneriem Ļubovu Kopilovu un Vitāliju Vērdiņu atskatījās uz aizvadītajām sacensībam. Četrkārtējā Eiropas čempione Grigorjeva atzīmēja, ka šīm sacensībām īpaši negatavojās, jo galvenais starts ir Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Vēl mēnesi līdz čempionātam Anastasija šaubījās, vai vispār piedalīsies, taču, uzzinot, ka uz šo čempionātu ieplānojuši doties projekta „Sporto visa klase” bērni, viņa nekavejoties piekrita.

Šis Eiropas čempionāts nebija sarežģītākais viņas karjerā, taču uzvaras prieku aizēnoja fināls, kurā Jūlijas Tkačas treneri nebija apmierināti ar tiesāšanu un nemaz negribēja paspiest roku Grigorjevai. Vairākas reizes izskatot strīdīgo epizodi atkārtojumos, Grigorjeva secināja, ka tiesneši pieņēmuši pareizo lēmumu un finālā viņa uzvarēja pelnīti.

Par patīkamu pārsteigumu parūpējās Masjuks, kuram šāda mēroga sacensības bija pirmoreiz. Izcīnot uzvaras trīs cīņās, Masjuks tika pie Eiropas čempionāta piektās vietas. Sportista treneris Vitālijs Vērdiņš izcēla to, ka Masjuks ir trešais Latvijas grieķu-romiešu cīņas pārstāvis, kurš jebkad ieguvis tik augstu vietu.

Cīkstonis Masjuks atzina, ka tikai pamazām sāk aptvert to, ko ir izdevies paveikt. Tagad galvenais būs pierādīt, ka tā nebija nejaušība. Turpmākajos plānos ietilpst gatavošanās Riodežaneiro atlases turnīriem, kuri norisināsies Serbijā un Turcijā.

Tikšanās noslēgumā Grigorjeva izteica milzīgu pateicību Daugavpils pašvaldībai par to, ka tā vienmēr ir atbalstījusi viņu gan priekos, gan bēdās. Tieši Daugavpils atbalsts allaž palīdzējis sasniegt augstākos mērķus. Īpašu pateicību Grigorjeva izteica Daugavpils domes priekšsēdētājam Jānim Lāčplēsim, Daugavpils Sporta pārvaldei, Daugavpils Olimpiskajam centram un Daugavpils BJSS, kā arī visiem saviem treneriem, kas ir palīdzējuši visas sezonas garumā.