Šāvēji ar medaļām Latvijas un Tukuma čempionātos

23.02.2016
Daugavpils šāveji aizvadītajā nedēļas nogalē sacentās sacensībās Rīgā un Tukumā. Godalgas izcīnītas abās sacensībās.

19. februārī Latvijas ziemas čempionātā lietišķajā šaušanā Daugavpils komanda izcīnīja otro vietu 12 komandu konkurencē. Pirmo vietu izcīnīja Rīga, bet trešajā vietā palika Valsts Robežsardzes komanda.

Ātršaušanā ar mazkalibra pistoli Daugavpils ieguva pirmo vietu. Individuāli vislabāk nostartēja komandas treneris Dmitrijs Vasiļjevs, kurš ieguva bronzu. Vēl komandā startēja Arta Vagale, Vadims Anetjko un Juris Ancāns.

Ātršaušanā ar dienesta pistoli (9mm) Daugavpils ieguva otro vietu. Individuāli labākais starts Eduardam Puzo, kurš izcīnīja sesto vietu. Komandā vēl startēja Andris Vagalis, Arta Vagale un Rihards Gerts.

Latvijas rekordu šaušanā apaļajā mērķi uzstādīja Juris Ancāns! Sasniegtie 288 punkti ir par 13 punktiem vairāk nekā Sporta meistara normatīvs. Neskatoties uz to, viņam nācās samierināties ar otro vietu, jo vairāk trāpījumu desmitniekā bija pretiniekam. Komandu ieskaitē Daugavpils ieņēma trešo vietu šajā vingrinājumā (vēl komandā bija Puzo, Gerts un Rūdolfs Veličko).

Jāpiemin, ka atsevišķos vingrinājumos piedalījās pat 107 dalībnieki!

20. februārī Tukumā norisinājās atklātais čempionāts šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem. Sieviešu grupā par uzvarētāju kļuva Jevgeņija Goršalatova, bet otro vietu izcīnīja Anna Vojevodska. Starp jaunietēm Aleksandra Vasiļjeva bija otrā, bet Valērija Kurkina trešā.

Meitenēm Viktorija Makoviča izcīnīja otro vietu, savukārt zēniem par uzvarētāju kļuva Mihails Ivanovs, bet Daniels Titkovs bija otrais.