Eiropas taekvondo čempionātā junioriem Latviju pārstāvēs deviņi sportisti

14.10.2015


Oktobra beigās Daugavpilī paredzētajā 2015. gada Eiropas čempionātā junioriem Latviju pārstāvēs deviņi taekvondo cīkstoņi - četri puiši un piecas meitenes.
Kā zināms, Eiropas čempionāts Daugavpils Olimpiskajā centrā norisināsies no 22. līdz 25.oktobrim. Pasaules taekvondo federācija (WTF) šo olimpiskās versijas turnīru atzinusi par augstākajām sacensībām Eiropā 14-17 gadus veciem sportistiem.

Eiropas čempionāts norisināsies 16 svara kategorijās - astoņās puišiem un astoņās meitenēm. Katrā kategorijā drīkst piedalīties tikai viens sportists no katras valsts, līdz ar to čempionātā startēs tikai labākie valstu cīkstoņi. Tiesa, Latviju sacensībās pārstāvēs tikai deviņi no maksimāli iespējamajiem 16 sportistiem.

“Eiropas čempionātā Latviju pārstāvēs tikai tie sportisti, kuriem ir izredzes sevi labi parādīt un cīnīties par medaļām,” skaidroja valstsvienības galvenais treneris Dmitrijs Ragunovičs. “Turnīrā piedalīsies tikai tie cīkstoņi, kuri sevi labi parādījuši starptautiskajās sacensībās. Cīņa nebūs viegla, taču plānoju, ka Latvijas sportisti tiks pie medaļām.”

Ragunovičs atteicās nosaukt tieši tos sportistus, uz kuriem liek vislielākās cerības, norādot, ka ne tikai cīkstoņu sagatavošanās līmenis, bet arī veiksme var ietekmēt rezultātu.

“Konkurence būs ļoti sīva,” uzskata Latvijas Taekvondo federācijas (LTKF) prezidents un sacensību organizatoru komitejas priekšsēdētājs Hermanis Močalins.

Kopā Eiropas čempionātā junioriem piedalīsies 448 sportisti no 45 valstīm, kas ir “jauns šī turnīra rekords”, norādīja Eiropas Taekvondo savienības (ETU) prezidents Atanasis Pragals. Tāpat šajās sacensībās piedalīsies 198 amatpersonas un 38 starptautiskie tiesneši.

Katru dienu tiks sadalīti četri medaļu komplekti - divi puišu un divi meiteņu kategorijās. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs šādi sportisti:

juniori - Daniels Likovs no Ventspils komandas “Favorīts” (-55 kg), Maksims Habarovs no Daugavpils vienības “Jitae” (-59 kg) un divi Rīgas kluba audzēkņi Deniss Kulibiks (-68 kg) un Ņikita Zdažinskis (-73 kg);

juniores - Viktorija Soboļeva no “Jitae” (-44 kg), Viktorija Ivanņikova no “Favorīts” (-63 kg) un trīs “Hansu” cīkstones Jolanta Tarvida (-46 kg), Inese Tarvida (-49 kg) un Marija Ivanova (-52 kg).

Eiropas čempionātu atbalsta Daugavpils dome un Daugavpils Sporta pārvalde.