Jaunajā Stropu trasē notika Latvijas čempionāts

15.09.2015
Svētdien jaunajā Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē norisinājās Latvijas 2. posms rollerslēpošanā. Atsevišķās disciplīnās pie godalgām tika arī daugavpilieši.

Jaunajā trasē šīs bija pirmās tik augsta līmeņa sacensības, jo visās grupās kopā startēja 64 dalībnieki, kas pārstāvēja slēpošanas klubus no Rīgas, Madonas, Cēsīm, Krāslavas, Daugavpils, Viļakas, Bebrenes, Talsiem, kā arī no Baltkrievijas un Lietuvas.

Vīriešiem 2,8km garais aplis bija jāveic septiņas reizes. Pēc pirmā apļa līdzīgus laikus uzrādīja pirmie četri, bet pēc tam ar katru nākamo apli savu pārsvaru palielināja Ingmārs Briedis, kurš tad arī izcīnīja uzvaru. Viņš distanci veica 48:52,7 minūtēs, par 36 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju un pirmo reizi iegūstot zelta medaļu. Par prieku mājiniekiem otro vietu izcīnīja Staņislavs Monskis, bet trešā vieta tika cēsniekam Ivo Caunem, kurš no uzvarētāja atpalika 3 minūtes un 17 sekundes.
Sievietēm uzvaru svinēja Kitija Auziņa, kas 14km distanci veica 43:47,5 minūtēs un par trīs ar pusi minūtēm apsteidza otrās vietas ieguvēju Natāliju Kovaļovu no Krāslavas. V18 grupā puišiem trešo vietu ieguva daugavpilietis Pāvels Pancerko. Meitenēm S18 grupā Tikmēr V40 grupā vīriem nepārspēts palika baltkrievs Jurijs Antohins, bet divu Latvijas pārstāvju cīņā par valsts čempionāta zeltu veterānu grupā Andrejs Matjuhins no Daugavpils apsteidza vistālāko ceļu uz sacensībām mērojušo dalībnieku Gati Neimani no Talsiem.
Pārējās grupās uzvarēja: U12 – Samanta Krampe un Gustavs Lukstiņš (abi SS “Arkādija”), U14 – Niks Saulītis (Madonas BJSS, otrais bija mūsu Kirils Matjuhins) un Evelīna Rama (CPSS, otrajā vietā Inese Golubeva), U16 – Reinis Cīrulis un Madara Skurule (abi Madonas BJSS).