Spēkavīru komandu sacensībās uzvar Plivda, Zariņš un Šmaukstelis

10.06.2015
Aizvadītajā nedēļas nogalē Preiļos un Daugavpilī norisinājās šī gada “Autotehnica Latvijas Spēkavīru čempionāta” pirmie divi posmi, kuros deviņi spēcīgākie atlēti startēja komandās. Izcīnot augstāko punktu skaitu, par šo sacensību uzvarētājiem kļuva trio Atis Plivda, Didzis Zariņš un Aivars Šmaukstelis.

Tāpat kā Preiļos, spēkavīriem Daugavpilī komandās bija jāveic četri vingrinājumi. Pirmais no tiem 18 tonnas smagas “MAN” kravas automašīnas vilkšana ar rokām, kur kā pirmie ar rezultātu 44,62 sekundes startēja Plivda, Zariņš un Šmaukstelis, otrajā vietā Kuldīgas trio, Martužans, Andersons un Šleckus (48,32 sek) un kā trešie palika Grahoļskis, Ilgavižs un Vucāns (53,94 sek).
“Bosch” stafetē divi atlēti no komandas 25m nesa nēšus, kuru kopējais svars sasniedza 380kg, savukārt trešajam spēkavīram bija jāveic fermera pastaiga (140kg). Labākie šoreiz bija Māra Rozentāla audzēkņi (35,84 sek).
“Nākotne” celšanas kombinācijā, kur spēkavīriem bija jāceļ 135kg smags baļķis, 130 kg apollons un hantele (90kg), augstāko rezultātu uzrādīja atkal Plivda kopā ar Zariņu un Šmauksteli.

“Autotehnica Latvijas Spēkavīru čempionāta” komandu sacensību noslēdzošais vingrinājums bija “Škoda” mašīnas vilkšana no zemes, kur pirmo vietu, paceļot vieglo automašīnu 26 reizes, ierindojās Oskars Martužans, Edgars Andersons un Jānis Šleckus, ar 18 paceltām reizēm otrie palika Ivars Grahoļskis, Jānis Ilgavižs un Magnuss Vucāns. Savukārt trešajā vietā, “Škoda” auto paceļoti 16 reizes palika Plivda, Zariņš un Šmaukstelis.

“Autotehnica Latvijas Spēkavīru čempionāta 2015” komandu sacensībās atlētiem, apvienojot spēkus, pirmo reizi bija jāveic šādi vingrinājumi ar neiedomājamiem svariem. Kopvērtējumā, iegūstot 21 punktu, triumfēja Artis Plivda, Aivars Šmaukstelis un Didzis Zariņš. Artis pēc sacensībām atzina, ka mājās startēt esot visvieglāk un līdzjutēji ir ļoti liels atbalsts. Otrajā vietā ierindojās Kuldīgas komanda, kurā startēja Oskars Martužans, Edgars Andersons, Jānis Šleckus (17 punkti), bet kā trešie palika Ivars Grahoļskis, Jānis Ilgavižs un Magnuss Vucāns (10 punkti).
Šīs bija “Autotehnica Latvijas Spēkavīru čempionāta 2015” pirmās sacensības un nākamais posms paredzēts 20.jūnijā Valmierā.

2015.gada spēkavīru sezonas ģenerālsponsors uzņēmums “Autotehnica” -  kravas automašīnu un to piekabju, meža tehnikas, traktortehnikas, būvtehnikas, lauksaimniecības tehnikas un autobusu remonts. Latvijas Baļķa celšanas čempionātu atbalsta “Latvijas Gāze”, “Arčers”, “Škoda”, “XL Energy Drink”, “B&B Tools”, “Fiskars” un gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”.