BFC „Daugavpils” izcīna ceļazīmi uz pasaules kausu jauniešiem

29.06.2015
Bērnu Futbola centra „Daugavpils” 2001. gadā dzimušo puišu komanda Staicelē „Gothia Cup” kvalifikācijas turnīrā izcīnīja pirmo vietu, kvalificējoties Zviedrijā paredzētajai pasaules kausa izcīņai jauniešiem.

„Gothia Cup” tiek uzskatīts par vērienīgāko pasaules jauniešu futbola turnīru, kurā piedalās ap 1600 komandām no 80 pasaules valstīm. Šajā turnīrā savulaik spēlējuši pasaulē labi pazīstami futbolisti kā Zlatans Ibrahimovičs, Andrea Pirlo, Alans Šīrers un citi. Staicelē trīs dienu garumā astoņas Latvijas komandas cīnījās par iespēju kvalificēties šim turnīram.

BFC „Daugavpils” apakšgrupu turnīru iesāka ar minimālu uzvaru pār „Tukums 2000” (1:0), pēc kā sekoja zaudējums Šitika Futbola skolai ar rezultātu 0:3. Ņemot vērā pārējos apakšgrupu turnīra rezultātus, otrajā dienā bija obligāti nepieciešama uzvara pār Liepāju.

To mūsu futbolisti paveica, pie tam vairāk nekā pārliecinoši - . 4:1. Pusfinālā pretī stājās otras grupas pārliecinošā līdere FS „Metta”, kas savā apakšgrupā sagrāva visus pretiniekus ar kopējo vārtu attiecību 15:1!

Ļoti saspringtā spēlē komandas tā arī nespēja gūt vārtus un viss izšķīrās pēcspēles sitienu sērijā, kurā fantastiski komandas vārtos darbojās Ivans Dubodelovs, atvairot visus trīs pretinieku sitienus. Uzvara pendelēs ar 3:0 un garantēta vieta finālā!

Finālā pretī atkal stājās ŠFS, taču šoreiz pretiniekam nebija nekādu variantu un Andreja Sipailo vadītie puiši iznīcināja rīdziniekus ar 3:0.

BFC „Daugavpils” izcīnītā pirmā vieta garantē komandai pilnībā apmaksātu dalību Zviedrijā notiekošajā turnīrā laikā no 12. līdz 18. jūlijam. Vēl nekad neviena no Daugavpils komandām nebija kvalificējusies tik augsta līmeņa sacensībām.

Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Ivans Dubodelovs, bet par labāko treneri Andrejs Sipailo!