BFC Daugava jaunieši ieņem otro vietu turnīrā Vācijā

03.06.2014
Bērnu futbola centra „Daugava” 2003. gadā dzimušo puišu komanda iepriekšējā nedēļā startēja starptautiskā turnīrā Berlīnē, kur deviņu komandu konkurencē piekāpās tikai Berlīnes „Hertha” jaunajai maiņai.

BFC „Daugava” jaunie futbolisti uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni devās iepriekšējā pirmdienā, mājās atgriežoties nedēļas izskaņā. Redzētais Vācijā pārsteidzis pozitīvā ziņā, it īpaši jau „Olympiastadion Berlin” infrastruktūra. Turnīru rīkoja Berlīnes „Hertha” un spēles notika tieši šīs Vācijas Bundeslīgas vienības bāzē.

BFC „Daugava” tiesības doties uz Vāciju ieguva, pateicoties uzvarai futbola festivālā Salacgrīvā, kā arī uzvarai turnīrā Lietuvā Eiropas projekta ietvaros. Uzvaras šajos turnīros deva iespēju uz Vāciju sūtīt pat divas komandas.

Jevgeņija Maksimčuka trenētie puiši turnīrā tikās ar „Hertha-1”, „Hertha-2” (spēlēja gados jaunāki puiši), Slovākijas čempionvienību „Žilina”, FC „Hlučin”, „Bohemians” (abas Čehija), „Lootos” (Igaunija), Regensburg (Vācija).

Vienas dienas laikā komandas izspēlēja apļa turnīru, pēc kura tika noskaidrotas labākās komandas. BFC „Daugava” pirmā komanda uzvarēja septiņās no astoņām spēlēm, pie tam neielaida nevienus(!) vārtus. Izšķirošajā spēlē par pirmo vietu komanda ar 0:3 atzina „Hertha” pirmās komandas pārākumu. „Hertha” uzvarēja visos mačos, izcīnot pārliecinošu pirmo vietu. Otrajā vietā ar 21 punktu bija BFC „Daugava”, bet tālākās sekotājas atpalika krietni vairāk. „Hlučin” trešā vieta un 12 punkti, „Hertha-2” 11 punkti un ceturtā vieta, bet BFC „Daugava-2” ieņēma piekto vietu ar desmit punktiem. Jāpiemin, ka mūsu otrā komanda zaudēja tikai abām līdervienībām, bet pievīla daudzie neizšķirti.

Ļoti priecīgs par jauno puišu sniegumu bija treneris J.Maksimčuks, jo mūsu komandas puiši meistarībā neatpalika no pretiniekiem, neskatoties uz to, ka Vācijas klubos ar jaunajiem censoņiem strādā vairāki treneri vienlaicīgi. Puiši ieguva ne tikai pieredzi augsta līmeņa turnīrā, bet arī apskatīja iespaidīgo „Hertha” bāzi, kā arī devās dažādās ekskursijās.