Jauni karatē meistari

22.03.2013


Polijas pilsētā Vroclavā notika starptautiskais karatē turnīrs, seminārs un karatē meistaru eksāmens, ko vadīja mūsdienu karatē patriarhs Kennets Funakoši (10. dans, ASV). Viņam asistēja: Ārons Bukers (6. dans, ASV) un daudzkārtējā Eiropas karatē čempione (WKF) Eva Tulejeva (3. dans, Slovākija).

Daugavpili Polijā pārstāvēja Karatē Akadēmijas „LFSKA” delegācija (prezidents A. Komars, 6. dans).
Turnīrā piedalījās 350 karatisti no 33 Polijas, Čehijas, Krievijas, Lietuvas un Latvijas karatē klubiem. Konkurence vairākās kategorijās sasniedza 40 līdz 50 cilvēkus, tādēļ mūsu Ērika Medņikova trešā vieta ir izcils sasniegums! Aleksandra Lebedeka savā kategorijā izcīnīja 7. vietu.

Nākošajā dienā notika karatē seminārs, kurā ar savu pieredzi un meistarību audzēkņiem un karatē meistariem no daudzām Eiropas valstīm dalījās Kennets Funakoši. Semināra noslēgumā notika meistaru eksāmens. Karatē Akadēmijā „LFSKA” parādījās jauni meistari! Veiksmīgi izturot visus pārbaudījumus, Alvis Ivanovs un Irēna Medņikova nokārtoja eksāmenu uz 1. danu (karatē „Melnā josta”)!

Savu reitingu karatē paaugstināja „LFSKA” delegācijas vadītājs Maksims Kirejevs un instruktors Sergejs Ivaņko, veiksmīgi nokārtojot eksāmenu uz 3. danu.
Karatē Akadēmijas „LFSKA” administrācija sveic visus ar jauniem sasniegumiem un novēl visiem Labklājību un veiksmīgu Meistarības tālāku izaugsmi!

18. maijā Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks Starptautiskais karatē turnīrs „Daugavpils Fortress”, kura laikā pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs izbaudīt karatē mākslas gaisotni un atbalstīt mūsu sportistus.

Detalizētāka informācija pieejama Karatē Akadēmijas „LFSKA” mājaslapā: www.karateshotokan.lv


Calko sezonu iesāk ar otro un sesto vietu

05.03.2013
2. un 3. martā Portugālē, Algarves autodromā, norisinājās pirmās 2013.
gada sezonas Radical Masters Euroseries sacīkstes, kurās otro un sesto
vietu jaudīgākajā Masters klasē izcīnīja latviešu braucējs no Daugavpils -
Konstantīns Calko.

Pēc uzvaras iepriekšējā gadā Supersport klasē, šogad Calko nolēma izmēģināt savus spēkus jaudīgākajā Mercedes klasē. Kā atzina pats Calko, pirmajos braucienos pieredzes trūkuma dēļ neizdevās nodemonstrēt savu labāko rezultātu, tomēr kopumā ar sasniegto viņš ir apmierināts, jo bija cerējis tikt TOP5.

Otrajā braucienā tas arī izdevās, kad viņš finišēja otrais. Jāpiemin, ka braucienu viņš iesāka neveiksmīgi, atkrītot pat uz 12. vietu, tomēr pamazām trase kļuva sausāka, kas viņam ļāva uzlabot savas pozīcijas.

Pirmajā braucienā viņš praktiski visu laiku atradās otrajā pozīcijā, tomēr neilgi pirms finiša izslīdēja ārā no trases, kā rezultātā nācās atkrist uz sesto pozīciju.

Calko mērķis ir uzvarēt šī gada čempionātā, jo tas dos iespēju startēt slavenajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs, kuras norisināsies Deitonā.