DAUGAVPILIETIS KONSTANTĪNS CALKO IZCĪNA VICEČEMPIONA TITULU VISPASAULES „ROTAX MAX CHALLENGE” SACĪKSTĒS

4.12.2012
Starptautiskajās „Rotax Max Challenge Grand Finals” sacīkstēs, kas no 28. novembra līdz 1. decembrim norisinājās Algarves trasē Portugālē, 72 braucēju konkurencē otro vietu DD2 klasē izcīnīja latviešu kartingists Konstantīns Calko.

Izcīnītais vicečempiona tituls ir līdz šim sportista lielākais sasniegums viņa kartingista karjerā un vienlaikus arī latviešu sportistu labākais sniegums šajās sacīkstēs to vēsturē. Calko piekāpās vienīgi kanādiešu sportistam Benam Kūperam (Ben Cooper), aiz sevis atstājot beļģi Matiasu Detige (Mathias Detige). Šogad sportists kļuva par Baltijas kausa ieguvēju kartingā, tādējādi izcīnot ceļazīmi uz pasaules finālsacīkstēm.

„Esmu ļoti priecīgs! Pēc diskvalifikācijas pēdējā kvalifikācijas braucienā, necerēju, ka spēšu iekļūt finālā. Taču, pēc veiksmīgā priekšfināla, sapratu, ka finālā varu cīnīties arī par goda pjedestālu. Sacīkstes bija ļoti saspringtas, konkurenti - ļoti spēcīgi, taču man izdevās lielāko daļu no tiem noturēt aiz sevis”, savās emocijās dalās Konstantīns Calko.

Konstantīns Calko pēc trim kvalifikācijas braucieniem ieņēma tikai 26. pozīciju, jo pēdējā no trim kvalifikācijas braucieniem sportists saņēma diskvalifikāciju. Taču viss mainījās pēc priekšfināla aizvadīšanas, kad, startējot no 26. pozīcijas, sportists finišēja 7. vietā, tādējādi izcīnot sev lielisku starta vietu finālā.

Fināla brauciens, kurā sportistiem bija jāveic 21 aplis, bija ļoti saspringts. Pēc novēlota starta, Calko pazaudēja aptuveni 10 pozīcijas, taču viņam izdevās tās atgūt un vienubrīd latviešu sportists atradās pat sacīkšu vadībā, kad pēc kļūdas trasē viņu apdzina kanādiešu sportists Bens Kūpers.

No Latvijas šogad „Rotax Max Challenge Grand Finals” sacīkstēs kopā startēja 6 sportisti – četri no tiem startēja DD2 klasē, savukārt divi DD2 Masters. Otro augstāko rezultātu starp latviešiem izcīnīja Haralds Garkaklis (DD2), kurš finišēja 15. pozīcijā, savukārt Mārtiņam Lapiņam (DD2) 26. vieta. Mārtiņš Šteinerts (DD2) diemžēl finālā neiekļuva un sacīkstes pabeidza, izcīnot 63. vietu kvalifikācijā. DD2 Masters klasē Anrijs Lembergs izcīnīja 29. vietu kvalifikācijā, savukārt Normunds Staņēvičs ieņēma 40. vietu. Nāciju kausā (Nations Cup) Latvija izcīnīja 24. pozīciju, uzrādot labāko rezultātu no visām Baltijas valstīm.

Par Rotax Max Challenge

„Rotax Max Challenge Grand Finals” ir Rotax kartingu ražotāja ikgadējs pasaules fināls, kurā pulcējas visu pasaules valstu, kurās tiek izmantota Rotax tehnika, labākie braucēji. Tās ir prestižākās kartingu vispasaules sacīkstes. Šogad sacīkstēs startēja 276 sportisti no 53 pasaules valstīm.

Par Konstantīnu Calko

Konstantīns Calko ir latviešu autosportists, kurš dzimis 1994. gada 13. aprīlī un savu autosportista karjeru sācis, startējot kartinga sacīkstēs, kurās viņš izcīnījis vairākus Latvijas čempiona (2004., 2007.) un Baltijas kausa titulus (2012.). 2011. gadā Konstantīns Calko kļuva par Baltijas čempionu autošosejā. 2012. gadā sportists izcīnīja Eiropas čempiona titulu „Radical Masters Euroseries” seriālā. Sportista mērķis ir startēt leģendārajās Le Mans 24 stundu sacensībās, kurās bieži komandas par saviem braucējiem izvēlas pilotus no „Radical” sacensībām.