Elizabete Limanovska izcīnīja dubultuzvaru starptautiskajā šaha festivālā

01.08.2012
2012.gada 26.-29.jūlijā ar Latvijas Šaha federācijas un lielmeistara Alekseja Širova atbalstu Limbažos notika starptautiskais šaha festivāls “Vidzemes Vasara”, kas kļuva par nozīmīgu notikumu Latvijas šaha dzīvē. Daugavpils sportiste Elizabete Limanovska izcīnīja divas pirmās vietas.

Festivāla reitinga pamatturnīrā (ātrais šahs, 11 kārtas) piedalījās 90 šahisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Čehijas un ASV, tajā skaitā – 13 lielmeistari un 2 sieviešu lielmeistares (turnīra dalībnieku vidū 1999.gada FIDE pasaules čempions – Krievijas lielmeistars Aleksandrs Halifmans, Vācijas 2012.gada šaha čempionāta līderi – lielmeistari Daniels Fridmans un Igors Henkins, kā arī – Latvijas izlase dalībai 2012.gada pasaules šaha Olimpiādē ar lielmeistaru Alekseju Širovu priekšgalā).

Daugavpili sacensībās pārstāvēja jaunā šahiste - vienpadsmitgadīgā Krievu liceja skolniece Elizabete Limanovska (treneris – starptautiskais lielmeistars Arturs Neikšāns). Elizabetes piedalīšanās šajās prestižajās starptautiskās sacensībās kļuva iespējama, pateicoties Daugavpils Olimpiskā centra aktīvam atbalstam. Festivāla pamatturnīrā viņa ieguva 5 punktus no 11 un izcīnīja pirmo vietu vecuma grupā jauniešiem līdz 13 gadiem. Jauniešu sacensībās ātrajā šahā (9 kārtas, 49 dalībnieki vecumā līdz 13 gadiem) Elizabete ar 6 punktiem no 9 ieguva balvu par pirmo vietu jaunietēm turnīra kopvērtējumā.

27.jūlijā festivāla ietvaros internetā, tiešsaistēs režīmā, notika draudzīgais mačs starp jauniešu turnīra uzvarētāju izlasi un Spānijas-Argentīnas apvienoto jauniešu komandu (katrā komandā - 8 šahisti). Sacensību intriga saglabājās līdz mača pēdējām minūtēm – uzvaru savās partijās izcīnīja trīs dalībnieki no katras komandas, viena partija beidzās neizšķirti un pēc septiņu partiju rezultātiem katra no komandām ieguva 3.5 punktus. Ar pārliecinošo uzvaru Elizabete izcīnīja izšķirošo punktu savai komandai un mačs noslēdzās ar rezultātu 4.5 : 3.5 Latvijas izlases labā.