Daugavpiliete Vasiļjeva kļūst par Eiropas čempioni snūkerā

15.06.2012
Ceturtdien noslēdzās Eiropas čempionāts snūkerā, kas norisinājās Daugavpilī. Pēdējā sacensību dienā iepriecināja Daugavpils sportiste Tatjana Vasiļjeva, kura uzvarēja dāmu konkurencē.

Tatjana Vasiļjeva lielajā snūkera forumā bija viena no galvenajām pretendentēm uz uzvaru. Viņa kopā ar beļģieti Vendiju Jansu droši soļoja pretī finālam. Vasiļjevai gan lielas problēmas radās jau pusfinālā, kur ļoti garā spēlē izdevās tomēr ar 4:3 pieveikt Polijas pārstāvi.

Finālā iniciatīva piederēja beļģietei, taču Tatjana nospēlēja lieliski. Viņa prata atspēlēties no 3:4, izšķirošajos brīžos ļoti saspringtā duelī izraujot kāroto panākumu. Panākums deviņos freimos un reabilitēšanās par zaudējumu iepriekšējā finālā.

Eiropas snūkera čempionātā par uzvaru cīnījās arī vīrieši, bet Latvijas sportisti tālāk par pirmo izslēgšanas kārtu netika. Dāmām Anna Prisjažņuka tika līdz trešajai vietai.

Daugavpilī no 4. līdz 14. jūnijam kopumā sacentās sportisti no vairāk nekā 30 valstīm, kuru kopskaits sasniedza teju divus simtus. Tik augsta mēroga snūkera turnīrs Latvijā nav norisinājies vairāk nekā 10 gadus.