„Ghetto Games” izdaiļo Daugavpils sporta un mūzikas svētkus

11.06.2012
Populārākās jauniešu ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games” dalībnieki sestdien, 9. jūnijā ar savām sportiskajām un deju aktivitātēm izdaiļoja vērienīgos Daugavpils pilsētas svētkus, kas šogad noritēja ar devīzi „Mana pils Daugavpils – Sports un mūzika”.

Jau pirms gada „Ghetto Basket” turnīrs kļuva par vienu no redzamākajām Daugavpils svētku sastāvdaļām, jo basketbola grozi tika izvietoti pašā pilsētas centrā uz Rīgas ielas. Pats lielais svētku gājiens vienā no posmiem noritēja par tikko ielu basketbolistu atbrīvotajiem spēļu laukumiem.

Šogad Daugavpils pilsētas 737. dzimšanas dienā ciemos bija ieradušies ne tikai ielu basketbolisti, bet arī futbolisti, dejotāji, vingrotāji, kā arī skeitparka sporta veidu pārstāvji. Tieši „Ghetto Games” aktivitātes veidoja ļoti nozīmīgu daļu no Daugavpilī šajā nedēļā notiekošā. Pat Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova uzrunā uzsvēra, ka „Šogad pilsētā ne tikai muzicēs, dejos un gleznos, bet arī aktīvi sportos. Šogad esam veltījuši pilsētas svētkus sportam.”

Uz Rīgas ielas asfalta notikušajā „Ghetto Basket” turnīrā šoreiz cīņās iesaistījās 33 komandas, ar īpašu aktivitāti izceļoties daiļā dzimuma basketbolistēm, kuras jaunākajās grupās bieži vien apspēlēja puišus.

Vīriešu grupā pusfinālos gan neizdevās tikt ne Daugavpils, ne Jēkabpils basketbolistiem, jo izšķirošajās cīņās par godalgotajām vietām bija iesaistītas „Ghetto Basket” ranga augšpusē esošās komandas, kas panākumus guvušas arī ielu basketbola mekā – Grīziņkalnā.

Pirmo vietu izcīnīja Rīgas trio „Mazais”, kurā kopā ar štata cīnītājiem Artūru Kramiņu un Ralfu Vēveri laukumā devās arī Jurģis Līviņš. Šoreiz otrajā vietā Jelgavas „Krogs 33”, kas šovasar ļoti aktīvi apceļo Latviju. Mazajā finālā „U.B.S.” apspēlēja „Berlitz”.

„Ghetto Basket” sieviešu grupā vēlreiz bija iespēja pārliecināties par trenera Nikolaja Romaņenko audzēkņu pārākumu. Daugavpilietes - Oļesja Jevsejeva, Olga Lakomko, Kristīne Egle, Jeļena Grigorjeva - komandas „Autoskola Autoprieks” izcīnīja pirmo vietu. Jauniešu grupās triumfēja vietējās vienības „Aimluck” un „DEF”.

„Ghetto Football” finālspēlē tikās rīdzinieki, un pēcspēles izgājienos „Marinētie Brasas gurķīši” - Ronalds Štukaturovs, Reinis Rūzenieks, Haralds Ahunzjanovs, Dainis Ajunzjanovs - pārspēja „U.S.B.”, kas tieši pirms nedēļas uzvarēja „Ghetto Games” Jēkabpilī. Trešajā vietā Līvānu „Namejs”.

Ja pirms nedēļas skeitparka sporta veidu sacensības Jēkabpilī netika pabeigtas nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ, tad Daugavpilī viss bija labākajā kārtībā. Meistaru grupā par uzvarētājiem kļuva Artūrs Griķis („Par BMX” BMX), Māris Malnačs („Taktika.lv” skrituļslidošana) un Kārlis Bogustovs („Quiksilver” skeitbords).

No 29. jūnija līdz 1. jūlijam notiks “Ghetto Games” vasaras vērienīgākais kompleksais pasākums, jo “Ghetto Games festivāls Ventspilī” pulcēs teju 1500 dalībniekus no 15 valstīm, kuri sacentīsies desmit sporta veidos. Festivāla sportiskās aktivitātes kuplinās koncerta programma, kur 30.jūnijā Ventspils Piedzīvojumu parkā notiks „Red Bull Tour Buss” jauno mūziķu konkurss, uzstāsies arī mūzikas projekts “DaGamba”, DJ „Futurecast” no Lielbritānijas un kā festivāla īpašais viesis ir paredzēts Gacho.

Pateicoties lielajai atsaucībai no dalībnieku puses, sadarbībā ar Rīgas, Ventspils, Jēkabpils, Daugavpils, Bauskas un Valmieras pašvaldībām tiek organizēti īpaši bezmaksas autobusi „Ghetto Games” dalībniekiem no šīm pilsētām uz šā gada „Ghetto Games” sezonas lielākajiem pasākumiem. Autobusi dosies arī 29.jūnija līdz 1.jūlijam uz Ventspili.

„Ghetto Games” sezonas galvenie partneri: „OKarte”, „Latvijas Universitāte”, basketbola klubs „VEF Rīga”.

„Ghetto Games” atbalsta: „adidas”, „Sport2000”, tipogrāfija „McĀbols”, „Mangaļi” minerālūdens, „Quiksilver”, „Parbmx.com”, „Taktika.lv”, „Contex”, Jēkabpils pilsētas Dome, Daugavpils pilsētas dome un Sporta pārvalde, Alūksnes novada dome, Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūra, TC „Liiba”, Salaspils novada dome, Jūrmalas novada dome.

Informatīvi atbalsta: „Draugiem.lv”, „Tvnet.lv”, „SpinFM”, „Diena”, „Diena.lv” „Kanāls 2”, „Čas”, „Subbota”, „Novonews”, „JCDecaux”, „Sportacentrs.com”, žurnāls „Sports”.

Papildus informācija:
www.draugiem.lv/ghettogames
www.twitter.com/ghettogames