Daiļslidotājs Vasiļjevs un svarcēlājs Petrovs viesojās sporta preses konferencē

14.05.2012
Pirmdienas pēcpusdienā Daugavpils Sporta pārvaldes rīkotajā sporta preses konferencē viesojās talantīgais jaunais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs un viņa mamma, kā arī pieredzējušais svarcēlājs Valērijs Petrovs.

12 gadus vecais Deniss Vasiļjevs ziemas sezonu noslēdzis ar uzvaru prestižās sacensībās Francijas galvaspilsētā Parīzē. Startējot vecuma grupā līdz 15 gadiem, Deniss uzrādīja savu līdz šim labāko karjeras rezultātu, taču vieta progresam joprojām ir. Denisa mamma Regīna pastāstīja, ka šobrīd tiek darīts viss iespējamais, lai krievu daiļslidošanas speciālists Antons Smirnovs varētu turpināt darbu ar Vasiļjevu. Tam, protams, nepieciešamas finanses, jo daiļslidošana nav no lētākajiem sporta veidiem. Francijā Denisam izdevās uzvarēt pat tos daiļslidotājus, kuri ir startējuši junioru “Grand Prix” posmos. Nākotnē tur piedalīties cer arī Vasiļjevs.

Atšķirībā no daudziem citiem augsta līmeņa sportistiem, Deniss arī ļoti labi mācās, neskatoties uz to, ka daudz laika tiek patērēts treniņos. Viņa vidējā atzīme skolā iepriekšējā gadā bija 8,58. Tas ir ļoti labs rādītājs, ņemot vērā, ka viņš mācās Krievu licejā. Kā tas izdodas? Deniss to skaidro ar došanos uz konsultācijām, kā arī stingro mātes roku. Lai turpinātu progresēt, Vasiļjevam nepieciešams sponsors, jo tikai tādā veidā izdosies piedalīties augsta līmeņa sacensībās, kā arī algot visaugstākās klases speciālistus treniņiem.

Priecīgs par jaunā censoņa rezultātiem bija otrais preses konferences viesis Valērijs Petrovs, kurš Krievijas pilsētā Rostovā uzstādīja Eiropas rekordu pauerliftingā senioriem – 185 kilogrami. Tas viņam nodrošināja arī Eiropas čempiona titulu. Patiesību sakot, viņš pat ieguva divus. Petrovs ar saviem panākumiem rāda piemēru ne tikai pārējiem veterāniem, bet arīdzan jaunajiem sportistiem. Kā atzīst pats Petrovs, visa pamatā ir smags darbs.