Ļebedevs Eiropas čempionāta kvalifikācijā pirmais aiz borta

02.05.2012
Ungārijas pilsētā Debrecenā otrdienas vakarpusē tika aizvadīts pirmais no trīs Eiropas pieaugušo čempionāta pusfināliem. Latvijas godu aizstāvēja Andžejs Ļebedevs, kurš ieņēma 6. vietu.

Ļebedevam, kuram tā bija debija Eiropas pieaugušo čempionāta kvalifikācijā, bija jātiek labāko piecu spīdvejistu pulkā, lai garantētu vietu Eiropas čempionāta finālā. Šosezon fināls pirmo reizi norisināsies nevis vienviet, bet četros posmos. Viens no posmiem septembra sākumā arī Daugavpilī.

Starp Andžeja konkurentiem bija tādi spēcīgi un pazīstami braucēji kā Andrejs Karpovs, Matejs Kuss, Kirils Cukanovs, Makss Dilgers, Kenijs Larsens, kā arī vairāki ungāri.

Sacensību sākums talantīgajam latvietim nebija sekmīgs. Pirmajās braucienu sērijās viņam summā tikai divi punkti. Likās, ka izredžu ielauzties pieciniekā vairs nebūs nekādu, tomēr Ļebedevs pierādīja pretējo. Viņš uzrādīja labāko rezultātu trīs braucienos pēc kārtas, pie tam apsteidza vairākus titulētus braucējus. To vidū bija arī šī pusfināla uzvarētājs Andrejs Karpovs. Ar 11 iegūtajiem punktiem pietika dalītai 4.-6. pozīcijai.

Pārbraucienā par vietu labāko pieciniekā Ļebedevs diemžēl izstājās, tādējādi sapnis par vietu finālā jāatliek uz vēl vienu sezonu. Izredzes startēt gan būs, jo Andžejs būs viens no rezervistiem.