Greplings un sambo

07.05.2012
Saldū norisinājies Latvijas Grand Prix etaps greplingā. Daugavpils godu pārstāvēja trīs cīkstoņi, divi no kuriem tika pie medaļām. Otrā vieta Vladislavam Ambrosovam, bet trešais bija Dmitrijs Naglis.

Iesācēju grupā Naglim šis bija tikai otrais turnīrs, un tika izcīnīta trešā vieta. Vēl labāks starts Vladislavam Ambrosovam, kurš startēja svara kategorijā 90+. Ņemot vērā, ka viņa svars ir tikai 89 kilogrami, viņš bija visvieglākais sacensību dalībnieks. Jau pirmajā cīņā tika uzvarēts 110 kilogramus smagais pretinieks. Nepilnas minūtes laikā pretinieks tika pievarēts. Līdzīgi tika uzvarēti vēl trīs pretinieki, bet vienīgais zaudējums piedzīvots pret liepājnieku Romānu Skibu. Beigās otrā vieta. Semi-pro grupā svara kategorijā -80kg Iļja Iļjins nespēja uzvarēt trīs cīņās, taču visi viņa pretinieki bija kandidāti uz čempiona titulu.

Vēl viens „Singitaj” audzēknis Latvijas izlases sastāvā startēja starptautiskā sambo turnīrā Krievijā „Pobeda”. Šajās sacensībās kopumā startēja 30 komandas ne tikai no NVS, bet arī no Somijas un ASV. Dmitrijs Anisko šajos mačos piedalījās jau trešo reizi. Iepriekšējo gadu pieredze lieti noderēja, ko apliecināja sasniegtie rezultāti. Viņa kontā uzvaras visās trīs komandu cīņās. Latvijas izlase uzvarēja Somiju un ASV ar rezultātu 6:4, bet piekāpās Tālo Austrumu apgabala komandasi. Nākamais nopietnais starts Dmitrijam Eiropas jauniešu čempionāts, kas septembrī norisināsies Igaunijā.