Īpaši svarīgi būt aktīviem arī šajā ārkārtas situācijā

23.03.2020.
Latvijā ir izsludināta ārkārtas situācijā saistībā ar COVID-19 izplatību. Šajā situācijā ir ārkārtīgi svarīgi ievērot visus piesardzības pasākumus, sociāli distancēties no citiem cilvēkiem, tādā veidā saudzējot gan sevi, gan savus līdzcilvēkus.

Atrodoties mājās, protams, mēs saudzējam sevi un pēc iespējas izolējamies no riska saslimt ar vīrusu. Taču šo laiku, kamēr atrodamies mājās, strādājām vai mācamies attālināti, var izmantot arī priekš dažādām sportiskām aktivitātēm, kuras būs ļoti noderīgas gan veselībai, gan fiziskajai un garīgajai labsajūtai.

Fiziski aktīviem būtu jābūt visiem katru dienu, veicot dažādas fiziskas aktivitātes. Bērniem un pusaudžiem būtu jābūt fiziski aktīviem katru dienu vidēji 60 minūtes. Pieaugušiem cilvēkiem aktivitātēm jābūt vismaz 75 minūtēm dienā, savukārt, senioriem ieteicamas 75 minūtes aktivitāšu dienā. Ar fiziskām aktivitātēm būtu svarīgi saprast to, ka tie nav tikai fiziski vingrojumi vai nodarbības, bet gan arī, piemēram, aktīvas pastaigas svaiga gaisā. Jebkāda fiziska aktivitāte ir labāka par absolūtu fizisko bezdarbību, galvenais ir kustēties!

Fiziskās aktivitātes sniedz iespēju gūt jaunu pieredzi, uzlabot fizisko un garīgo veselību, tas ir labs veids kā atpūsties, baudīt draugu vai ģimenes kompāniju un gluži vienkārši sniedz iespēju justies labi!

Vairāk par ieteikumiem fiziskajām aktivitātēm Latvijas iedzīvotājiem: https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/fiziskas-aktivitates1?glo_template=text&fbclid=IwAR3fLGngvOcUXpzkZ004xGeYQk4lIY0rqYjCIGd9Uxy5-nzZtl-M9hSuYWI