DU frisbijistiem pavisam nedaudz pietrūka līdz medaļu cīņām

28.10.2019.
Daugavpils Universitātes jauktā frisbija komanda nedēļas nogalē piedalījās Latvijas atklātajā čempionātā, kur ieņēma septīto vietu desmit komandu konkurencē. Mūsu komandai pavisam nedaudz pietrūka līdz medaļu cīņām.

DU frisbijistiem pirmās sezonas sacensības norisinājās Ogrē, kur labākās valsts komandas piedalījās jauktajā čempionātā. Vienlaikus uz laukuma atradās gan meitenes, gan puiši, tādēļ visās komandās tika sapulcināti labākie abu dzimumu spēlētāji.

Turnīru mūsu komanda iesāka ar spēli pret topošajiem čempioniem Salaspils MIX. Spēles ievadā mūsu komanda vairākkārt izvirzījās vadībā, tomēr galotnē pārāki bija pieredzējušākie pretinieki, tiekot pie panākuma ar 13:10. Jāpiemin, ka tā bija visu laiku sīvākā cīņa starp šīm divām komandām.

Otrajā spēlē Daugavpils pārliecinoši pārspēja “Sportland” komandu ar 13:5, tādējādi kļuva skaidrs, ka komandas tālākās pozīcijas izšķirs spēles pret tiešajiem konkurentiem “Ultimate Decision” un “Sirocco”. Spēlē pret “Sirocco” izdevās lielisks sākums un spēles vidū mūsu komanda ieguva piecu punktu pārsvaru (8:3), kuru ļoti spraigā galotnē tomēr nespēja noturēt. Rīdzinieki pamazām pietuvojās un izmantoja mūsu kļūdas, izšķirošajā izspēlē izraujot dramatisku uzvaru ar 12:11.

Pēdējā spēlē pret UD mūsu komandai bija nepieciešama uzvara ar jebkādu pārsvaru, lai nodrošinātu sev otro vietu apakšgrupā un dalību ceturtdaļfinālā. Visas spēles garumā Daugavpils turējās nelielā vadībā, kuru saglabāja līdz pat spēles izskaņai. Diemžēl arī šoreiz viss izšķīrās “universe” punktā un rupja kļūda pie savas zonas noveda pie zaudējuma ar rezultātu 12:13. Diemžēl zaudējums atmeta mūsu komandu uz spēlēm par 7.-10. vietu.

Otrās dienas pirmajā spēlē pārliecinoši ar 13:3 tika sagrauta Inčukalna komanda, bet spēlē par 7. vietu droši izdevās apspēlēt arī Ogres komandu. Turnīru mūsu komanda noslēdza 7. vietā, tomēr nepameta rūgtuma sajūta, jo bija patiešām labas iespējas pacīnīties par godalgām.

Mūsu komandā labākie bija Rihards Znotiņš un Evija Arste. Evijai tikai viena punkta pietrūka, lai kļūtu par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju meiteņu konkurencē.

DU komandu turnīrā pārstāvēja: Nauris Mackevičs, Evija Arste, Rihards Znotiņš, Baiba Lutere, Valdis Kromans, Raitis Vabolis, Natalija Kurasova, Benas Minkevičus, Kristīne Babris, Marta Soldāne.

Frisbija komandas treniņi notiek pirmdienās no plkst. 19:00 DU Sporta kompleksā.